Історія

Київську обласну лікарню №2 було створено в 1991 році на базі спецлікарні Київського обласного лікувально-санаторного управління для обслуговування постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС.

Внаслідок ураження радіацією близько 700 тисяч людей Київська область, так само, як і вся Україна, потребувала детального обстеження лікарями, постійного спостереження за протіканням хронічних захворювань та динамічного спостереження за новими особливостями та симптомами захворювань у потерпілих. Колектив КОЛ №2 не лише виконував обов`язок медичного обслуговування учасників операції з ліквідації наслідків жахливої аварії на ЧАЕС, воїнів-інтернаціоналістів та ветеранів і інвалідів ВВВ, загалом 41 тис. чоловік. Працівникам лікарні було довірено важливу місію — повернути пацієнтам віру у можливість жити повноцінним життям, мати дітей.

У грудні 2019 року Комунальний заклад Київської обласної ради "Київська обласна лікарня №2" реорганізовано в Комунальне некомерційне підприємство Київської обласної ради "Київська обласна лікарня".

Головне завдання, яке стоїть перед всім колективом лікарні — гарантовано висока якість медичної допомоги. Цього курсу колектив лікарні притримується від самого створення, постійно вдосконалюючи лікарню та свої навички. Відмінна риса у роботі — взаємодопомога на всіх рівнях співробітників лікарні, безвідмовна та активна участь всіх спеціалістів лікарні та практика консиліумів при ліжках тяжкохворих пацієнтів.

На сьогоднішній день у лікарні ведеться амбулаторний прийом по 22-м спеціальностям, протягом року у стаціонарі лікується біля 8 000 чоловік. Консультативна поліклініка приймає більше 200 тис. відвідувачів за рік.

Київська обласна лікарня укомплектована сучасною апаратурою для діагностики. Так, у лікарні працюють 15 апаратів ультразвукової діагностики від компаній «Siemens» та «Philips» і інших виробників. Апарати обладнані сучасними датчиками, що дозволяють досліджувати щитовидну залозу, органи малого тазу. Чотири апарати УЗД обладнані кольоровою доплерівською приставкою. Таке обладнаня дозволяє проводити всі доступні для ультразвукового методу дослідження. Також апаратура лікарні дозволяє проводити тонкогольчату пункційну біопсію щитовидної залози, що особливо актуально для обстеження та створення плану лікування учасників ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи.

Клінічна лабораторія лікарні укомплектована сучасними гемо- та біохімічними аналізаторами, за допомогою яких проводяться дослідження по 18 та 21 параметрам загального та біохімічного аналізів крові. Також на цій апаратурі проводяться всі необхідні для діагностики дослідження.

Стаціонарне відділення лікарні обладнане цифровим Ro-апаратом, який дозволяє підвищити якість Ro-дослідження.

Гінекологічне та ендокринологічне відділення досліджують гормональні функції щитовидної залози та жіночої статевої сфери. Такі дослідження суттєво впливають на якість та процес комплексного лікування пацієнтів лікарні.

Завдяки сучасному оснащенню поліклініки, стаціонарного та фізіотерапевтичного відділення, в лікарні проводиться реабілітація пацієнтів із хворобами опорно-рухового апарату та серцево-судинної системи.

Стоматологічне відділення поліклініки використовує сучасні матеріали та обладнання для лікування, які надають достатньо широкі можливості в протезуванні та лікуванні зубів. У розпорядженні стоматологів відділення — знімне та незнімне протезування, ультразвуковий сканер для видалення зубних відкладень, бюгельне протезування, кераміка, полімери і т.п. При використанні матеріалів вітчизняного виробництва закріплений за лікарнею контингент пацієнтів лікується за бюджетний кошт.

Хірургічне багатопрофільне відділення займає особливе місце в структурі лікарні. До його складу входять гінекологічні, урологічні, загальнохірургічні та оториноларингологічні ліжка. У відділенні виконуються операції судинної патології нижніх кінцівок, патології органів шлунково-кишкового тракту, гінекологічної та урологічної патології, радикальні операції при грижі черевної стінки.

В практику лікарні широко впроваджено малоінвазивну лапароскопічну хірургію органів малого тазу та черевної порожнини при різноманітних гінекологічних патологіях: безплідді, спаєчних процесах, кістах яєчників. Також у лікарні успішно проводиться дроблення каменів при сечокам`яній хворобі.

Стаціонарне відділення розташоване у мальовничому куточку Києва — заповідному гаю Сирецький, який безумовно сприяє позитивному та спокійному емоційному стану пацієнтів, що не може не вплинути на швидке одужання.

Стаціонарне відділення розраховане на 200 ліжок та є багатопрофільним відділенням лікарні. Окрім того, у лікарні є власне відділення анестезіології та інтенсивної терапії, які, за допомогою злагодженої роботи персоналу, забезпечують надійну роботу відділення хірургії та займаються лікуванням пацієнтів з тяжкими захворюваннями (сепсисом, серцево-судинною патологією, та ін.).

За нозологічними формами структура пацієнтів розподіляється наступним чином: 50,6% це захворювання системи кровообігу, 12,3% — органів травлення, 6,4% хвороби ендокринної системи і 3,2% — хворі з новоутвореннями.

У лікарні працюють: 8 кандидатів медичних наук та 6 Заслужених лікарів України. Більше 70% лікарів та середнього медичного персоналу мають вищі кваліфікаційні категорії.

Колектив нашої лікарні має великий досвід роботи у напрямку добровільного медичного страхування. З 1995 року колектив лікарні налагодив ефективну співпрацю з більш ніж 45 страховими компаніями. Серед них такі компанії, як: «Провідна», «Альфа Асістанс-А», «Крона», «Уніка», «Інго-Україна», «Альянс Україна», «Боріс» та інш. Крім того, у лікарні налагоджені договірні відносини з іншими компаніями та організаціями.

Для обстеження таких пацієнтів розроблені алгоритми та схеми роботи, які дозволяють ефективно працювати і в умовах стаціонару, і амбулаторно, і в умовах денного стаціонару.

Щорічно у стаціонарному віддідленні  лікується понад 2 тисяч пацієнтів страхового обслуговування, а в поліклініці — більше 14 тисяч.

Таким чином, ми  доводимо, що добровільне медичне страхування в Україні має гарні перспективи та необхідне і людям, і медикам, так як страхова медицина чітко направлена на покращення здоров`я населення України та української системи охорони здоров`я.